Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Sprzedaż gołębi na Allegro
Piotr0308
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 29.07.2009 12:50
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 10.11.08

Kiedyś zasugerowałem aby nawiązać porozumienie z Allegro aby to wystawiało gołębie pocztowe wyłącznie z kartami własności lecz spotkało się to z " lekką " krytyką.

Chequer jestem z tobą lecz sam nic nie zdziała jeśli hodowcy nie będą chcieli zmian, a jak na razie sam widzisz i ja to widzę i jest nam obojgu z tego powodu bardzo przykro.

Pozdrawiam
Do góry  
bartolini_bo
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 29.07.2009 21:27
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 28.06.09

ja np,nie lotuję nie łapię ale mam pytanie,czy taki ktoś jak ja może również występować w imieniu hodowców "stop łapaczom" chodzi mi o to czy mogę pisać w waszym jak i swoim imieniu np,do allegro o sprawdzenie gościa który sprzedaje łapane gołębie żeby okazał pracownikowi allegro kartę własności ? lub w jaki inny sposób można pomóc?

Wiadomość dopisana dnia 29.07.2009 21:27
http://allegro.pl...ml#gallery

następny który sprzedaje łapanego gołębia!!
Edytowane przez bartolini_bo dnia 29.07.2009 21:27
Do góry  
Reklama
Dodany dnia 28.11.2014 21:25
Reklama

Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
kw07997
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 29.07.2009 21:27
Użytkownik
Data rejestracji: 21.07.09

Oczywiście. Im nas więcej tym trudniej łapaczom Smile
Do góry  
bartolini_bo
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 29.07.2009 21:32
Awatar

Użytkownik

aha,to bardzo dobrze,to zaras piszę do pracownika allegro bo jeden typ ma na sprzedaż ładnego samca i nie jest jego,ciekawe jaka otrzymam odpwiedżWink

http://www.dyplomy.golebiepocztowe.net/
Do góry  
chequer
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 30.07.2009 01:07
Użytkownik
Data rejestracji: 31.03.09

Koledzy sprawa jest bardziej prosta niz to sie wiekszosci wydaje. Chodzi o pare slow ; tutaj dam przyklad jak to mniej wiecej powinno wygladac, choc moze sa tez inne propozycje?..
Jako admistrator strony internetowej zrzeszajacej hodowcow i pasjonatow golebi pocztowych, na wniosek zarejestrowanych u nas czlonkow ( 2,386 hodowcow ) pragne zwrocic uwage Dyrekcji waszej Internetowej Aukcji o nadmiernie wysokiej liczbie golebi pocztowych sprzedawanych za waszym posrednictwem przez osoby, ktore nie sa tych golebi wlascicielami, bo nie potrafia lub nie moga tego tzw. "karta wlasnosci" udokumentowac.
Bardzo ucieszylaby nas Panstwa reakcja w tej sprawie zeby ukrucic definitywnie ten proceder, ktory rzuca tylko zle swiatlo na tak powazna Instytucje jaka jest Wasza Aukcja. Bardzo prosze o odpowiedz jak rowniez sluzymy rada i odpowiedzia na ewentualne wasze pytania, jak mozna temu zapobiedz...itp.itd. To tylko tak na szybko pomysl, wyslanie takiej lub podobnej tresci listu nawet droga internetowa napewno cos zdziala w tej sprawie, bo sprzedaz za pomoca internetu jest wielkim ulatwieniem dla wszelkiej masci zlodziei, a jesli chodzi o sprzedaz golebi to niestety ci sprzedawcy beda musieli udac sie na targ i tam swiecic swoja osobowoscia i prawdopodobienstwem wytlumaczenia sie odpowiednim organom scigania w jaki sposob stali sie posiadaczem takiego golebia? Pozdro
Edytowane przez chequer dnia 30.07.2009 05:26
Do góry  
Piotr0308
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 14:54
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 10.11.08

Zastanawia mnie czy nie może wystosować takiego listu do Allegro przeciętny hodowca, który jest zaniepokojony tym co się dzieje. Oczywiście inaczej to wygląda jak szanowany się portal hodowców gołębi pocztowych występuje w takiej sprawie o niż jeden hodowca.

Portal przedstawia głos wszystkich hodowców z kraju i za jego granicami wiec ma siłę, a jednostka? hm.. może tylko mieć nadzieje.

Tutaj rodzi się moje pytanie, które dot. nas wszystkich. Czy chcemy aby nasze gołębie były łapane, a potem sprzedawane?
Rozumiem, że łapacze byli są i będą, ale po co im ułatwiać handel?

Każdy myśli, że jego ptak jest zbyt bystry, aby mógł zostać złapany lub trafić w taki lub inny sposób do niewoli, a co za tym często idzie na handel. Gdy przychodzą ciężkie loty słychać tylko szloch, że nie ma gołębi.

Wiem, że powinno się równie uświadamiać a nie tylko zakazywać, ale to inny temat.

Pozdrawiam
Do góry  
bartolini_bo
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 16:04
Awatar

Użytkownik

ja pisałem do allegro z prożba o sprawdzenie gołębi i poprosiłem o odpowiedż w tej sprawie,lecz nic mi to nie dało,nikt nie raczył odpisać a aukcja jak była tak i jest

Do góry  
krzysiek123456789
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 16:33
Użytkownik
Data rejestracji: 18.03.09

powinien być dokładny numer niema to niech spada Shock
Do góry  
Wesoly
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 21:36
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 16.02.09

Panowie. To wszystko nie jest takie proste! Po pierwsze allegro nie może blokować wszystkich aukcji i wymagać od każdego sprzedawcy karty własności gołębia. Jest to poprostu fizycznie niemożliwe. Poza tym pamiętajmy że nie każdy gołąb sprzedawany na aukcji bez karty jest łapany. Duża część tych ptaków jest zaobrączkowana poprostu obrączkami z rynku itd.
Pomyślcie teraz czy gdyby nawet udało się całkowice zakończyć handel gołebiami na allegro czy to zmiejszyło by straty i handel łapanymi gołębiami ? - Odpowiedź jest prosta - NIE! Kilka lat temu nie było allegro i gołębie gineły, byli łapacze przetrzymujący nasze ptaki w klatkach dla królików itd. Weźmy pod uwagę także fakt że wielu z nas hodowców lotujących gołębie czasami nawet nie ma zamiaru odebrać swojej zguby bo już jej wogóle nie chce tylko dlatego że sama nie dotarła do domu! Ostatnio sam chciałem zwrócić 4 sztuki przybłęd które zadomowiły się u mnie. I po kilkunastu rozmowach telefonicznych (Już nie liczę ich kosztów) czasami niemiłych prezesów danego związku. Żadna sztuka nie trafiła do swojego własciciela! Pomimo moich szczerych chęci, bardzo dużej woli i zaangażowania w te poszukiwania. Albo hodowcy wogóle nie chcieli słyszeć o gołebiach albo wogóle nie mieli odwagi odzwonić! Zastanawiam się więc czy to wszstko ma sens! Kończąc - łapacze byli są i będą czy było allegro czy nie! tego procederu nikt i nic nie zmieni! można ich nazwać kolejnycm naturalnym wrogiem naszych pupili obok jastrzębi, sokołów itd.
Do góry  
bartolini_bo
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 21:45
Awatar

Użytkownik

tak wesoły masz rację ,ale być może allegro mogło by wprowadzić pewną zmianę w zakładaniu aukcji, a mianowicie taką; osoba która wystawia gołębia pocztowego musiała by podać nr,obraczki i załączyć fotkę ze zdjęciem obrączki,może wielu hodowcom pomogło by to w odzyskaniu wartościowych gołębi,ale z drugiej strony zapewne spadła by sprzedaż na allegro bo łapacze by się obawiali konsekwencji..
Edytowane przez bartolini_bo dnia 31.07.2009 21:47

Do góry  
Lotny012
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 21:47
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 14.12.08

Zamiast pisać co mogło by Allegro tutaj lepiej napisać to do samego Allegro. Po co komu czytać co kto ma zrobić (dopiero) lepiej to czytać jak jest już to zrobione. Jak pisałem kiedyś dawno łapanie kiedyś było równie dobrym sportem za starych czasów i każdy łapał sobie gołębie. Robiono różnego rodzaju ścinki itd.. Pozdrawiam.

Fanpage Hodowców Gołębi Pocztowych
https://www.facebook.com/140200136137320
Do góry  
bartolini_bo
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 21:56
Awatar

Użytkownik

to czytaj uważnie a nie ostanie posty,napisałem wyżej że pisałem do allegro z jedną aukcję i bez odzewu..

Do góry  
Lotny012
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 22:00
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 14.12.08

bartolini_bo napisał/a:
to czytaj uważnie a nie ostanie posty,napisałem wyżej że pisałem do allegro z jedną aukcję i bez odzewu..

Nie zamierzam tu prowadzić tego typu rozmów ponieważ należy napisać coś konkretnego a Allegro na pewno odp.. Druga sprawa nie mowa tutaj o Allegro ale o łapaczach więc proszę nie zmieniać tematu. Pozdrawiam.

Fanpage Hodowców Gołębi Pocztowych
https://www.facebook.com/140200136137320
Do góry  
bartolini_bo
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 22:20
Awatar

Użytkownik

więc proszę dokładnie przeczytać co nie których posty,jest o sprzedaży na allegro?????? jest więc tematu nie zmieniam.

Wiadomość dopisana dnia 31.07.2009 22:14
tej wypowiedzi nie rozumiem,chyba hodowcy nie łapią i nie sprzedaja na allegro więc nie rozumiem tego oburzenia,łapanie a sprzedaż to jest to samo chyba ze się mylę? poza tym każdy stara się rozwiązać w jakiś sposób łapanie i sprzedaż więc każdy pomysł jest dobry i nie ma co się czepiać.

Wiadomość dopisana dnia 31.07.2009 22:20
i jeszcze coś dodam Panie lotny,zobacz pierwszy post i popraw mnie jeżeli się mylę,czy nie o sprzedaż na allegro chodzi???? dziękuję i pozdrawiam.
Edytowane przez bartolini_bo dnia 31.07.2009 22:20
Do góry  
Sebastian1
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 22:34
Użytkownik
Data rejestracji: 31.05.09

zobaczcie słowaka...mysle ze cos z nia nie tak jak ja sprzedaje...

http://www.allegr...pesem.html

Wiadomość dopisana dnia 31.07.2009 22:34
i ten takze
http://www.allegr...ptaki.html

ZASRANE ŁAPACZE,POWINNO ICH UKARAC I RECE WYKRECIC OD TEGO CHAMSKIEGO ZARABIANIA NA CUDZYCH GOŁEBIACH!!!
Edytowane przez Sebastian1 dnia 31.07.2009 22:34
Do góry  
cezary12
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 22:41
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 16.05.09

szkoda slow i czasem ich brakuje żeby to opisać. my tracimy a ktoś się bogaci

Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.
Do góry  
bartolini_bo
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 22:49
Awatar

Użytkownik

tylko po co kupują te gołębie? jest na to jakieś wytłumaczenie?

Do góry  
Sebastian1
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 22:52
Użytkownik
Data rejestracji: 31.05.09

POWIEM TAK...NASZ PORTAL ZS POWINIEN WSPÓŁPRACOWAC Z ADMINISTRACJA ALLEGRO...NASZA WSPÓŁPRACA BY DAWAŁA NAPEWNO JAKIES EFEKTY NP TAKIE ZE BY NIE BYŁO CHAMSTWA,KŁAMSTWA I WYKRETOW NA TYM ALLEGRO...NO ALE COZ,WATPIE ZE ONI ZROBIA ZAKAZ W TAKIEJ SPRAWIE JAK NIE LICYTOWANIA CUDZYCH GOŁEBI BEZ KART,.,..BO PRZECIEZ ONI NA TYM ZARABIAJA I NIE ZROBIA ZAKAZU...
Do góry  
slawek0377
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 22:53
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 14.01.09

No włąśnie mnie to też zastanawia ktoś licytuje gołębia za 50 zł przybłęde i chyba go nie wypuści....
Do góry  
bartolini_bo
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 31.07.2009 23:03
Awatar

Użytkownik

ale kto się zgodzi na współpracę z ZS muszą w jakiś sposób zarabiać,lecz przykre że kosztem hodowców którzy wkładają w to serce i duszę a taki (pit...) wystawia legalnie czyjąś własność i bez problemu sprzedaje i jeszcze zarabia na tymAngry

Do góry  
Przejdź do forum: