Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Jak lotować gołebie długoodystansowe
blue1
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09.10.2009 14:09
Użytkownik
Data rejestracji: 26.09.09

Witam koledzy, zastanawiam się jak lotować gołębiami długodystansowymi? Czy lotować je od pierwszego lotu? Czy trochę później? Jak Wy to robicie?
Edytowane przez BG272 dnia 09.12.2009 22:31
Do góry  
Reklama
Dodany dnia 21.10.2014 17:14
Reklama

Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
piotr2
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09.10.2009 15:01
Użytkownik
Data rejestracji: 16.03.09

blue dobrze zeby szły co tydzien w kosz a nie siedziały w gołebniku i wyzerały karme tym co ida na poczatku lotów.
Pozdrawiem Piotr
Do góry  
mlodzik
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09.10.2009 15:04
Użytkownik
Data rejestracji: 30.05.09

my długodystansowymi lecimy cały plan lotowySmile

pozdroGrin
Do góry  
Piotr0308
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 09.10.2009 17:03
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 10.11.08

Nie wiem jak lecą ptakami tzw. długodystansowymi inni koledzy, ale ja od poprzedniego roku wszedłem na taki system i chyba przy nim pozostanę, że ptaki, które czuły się dobrze na dłuższych trasach do tych tras szykowałem, aby na tym kilometrażu odniosły najlepszy wynik i pokazały co potrafią.

Poprzednie loty były dla nich tylko rozgrzewką przed tymi długimi lotami. Te ptaki szykowane czyt. ustawiane były właśnie na długie loty. Czasem specjalnie wywalałem jaja, przedłużałem lub skracałem siedzenie na nich, aby na te konkretne loty ptaki były w najlepszej pozycji lotowej. Dodam, że zawsze leciałem gniazdem.

Nie wiem jak bym to robił z wdowieństwem. Abym nie został źle zrozumiany. Ptaki leciały cały plan lotowy lecz pierwsze loty nie były brane pod uwagę, gdyż to nie była odległość dla tych ptaków. Loty od 500 km były bardziej wykładnią dla tych gołębi.

Pozdrawiam
Do góry  
wieslaw416
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09.10.2009 17:45
Użytkownik
Data rejestracji: 13.11.08

Ja tam daje od poczatku leca normalnie tylko robie im przerwe nie leca krutkiego lotu ,gdy za tydzien maja 700 czy 800 ja lece gniazdowka . jajka wyzucam ale podkladam sztuczne jest to dlugi okres nim same zejda z jaj i nowe znisie bo gdy wyzucasz to szybko niosa nastepne i mocno ta samice oslabiasz.

Do góry  
blue1
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 09.10.2009 19:30
Użytkownik

jeden hodowca twierdzi że powinno sie takimi ptakami zaczac lotować od 300km bo wczesniej to za blisko i mogą przeleciec gołębnik
Do góry  
piotr2
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 09.10.2009 20:31
Użytkownik
Data rejestracji: 16.03.09

dziwne to jego twierdzenie gołab zeby wejsc dobrze w forme musi isc co tydzien w kosz
Do góry  
papa335
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 09.10.2009 20:50
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 26.12.08

Niektórzy takie gołębie wkładają dopiero na 250 km .
Do góry  
pit
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 09.10.2009 22:48
Użytkownik
Data rejestracji: 12.10.08

witam!pierwsze slysze zeby golebie dlugodystansowe,byly dopiero koszowane od lotow 250-300km,przeciez nawet trening 30-50km,jest dla kazdego golebia treningiem,takze spytaj blue1, tego hodowce,a ty papa335,tych niektorych hodowcow,czy po przerwie zimowej,takie golebie lataja tylko kolo domu,az dopiero polowa,koniec maja,sa koszowane z marszu na 250-300km,jaka tu moze byc mowa o przeleceniu sie,golab ma leciec na kierunek do domu i jak sie zorientuje ze jest juz w domu to laduje,a nie ze on z tego wzgledu ze jest z lini golebi dalekodystansowych, to sie przelatuje kolo domu,leci sobie dalej w droga strone 300km,i wraca,poprostu paranojaBoi się, te golebie dalekodystansowe,potrzebuja tak samo treningu po tej zimowej ciszy, jak te golebie z normalnego programu,zeby je poprostu znowu wprowadzic w ruch,z roznica jest tylko taka ,w jakim czasie przylatuja takie lotniki z normalnego programu lotowego,a w jakim czasie przylatuja te dlugodystansowce,bo to sa calkiem inne typy golebi,to sa golebie, ktore nie sa sprinterami,ale golebie ktore swoim tempem caly czas leca,umieja rozlozyc odpowiednio swoje sily,ale bez terningu,nawet tego 30-50km,ani rusz,pozdrawiam.

piotrek
Do góry  
chequer
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 10.10.2009 05:47
Użytkownik
Data rejestracji: 31.03.09

blue1 napisał/a:
witam koledzy zastanawiam się jak lotować gołębiami długodystansowymi czy lotować je od pierwszego lotu?czy trochę póżniej ? jak wy to robicie?

Kolego zadales pytanie warte zastanowienia sie? Po pierwsze pytasz jak lotowac i z tego pytania ja przynajmniej wnioskuje ze nimi chyba jeszcze nie lotowales jesli pytasz. Po drugie i najwazniejsze jak wiesz tzn na jakiej podstawie piszesz ze to sa golebie dalekodystansowe, czy mozesz pare slow wiecej na ten temat. Pozdro
Do góry  
blue1
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 10.10.2009 14:53
Użytkownik

chequer mam kilka ptaków które dopiero pokazałyy sie na 580km na krótszych dystansach nic specjalnego w ksiązsce chcieć znaczy móc pisza o przygotowaniu ptaków na taki dystans ( w belgi ) kilka srednich lotów przed tymi długimi w ramach treningu w sumie cel tekich ptaków to długi lot i znajomy hodowca z 30 letnim stazem twierdzi że na krótkie loty nie powinno się wkładać ani gołębi 3 letnich ani gołębi typowo długodystansowych bo moga przeleciec gołębnik zaś inni twierdza zgoła co innego pytam bo zbieram doświadczenie a moje jest bardzo małe wiec musze sobie wyrobić jakies zdanie na dany temat
nie sugeruje sie rasmi lecz tylko wynikami

Wiadomość dopisana dnia 10.10.2009 14:53
generalnie chodzi mi o informacje wy koledzy jak lotujecie takimi ptakami wiedząc ze dobrze lecą na długim dystansie i czy takie ptaki lepiej lotować z gniazda czy jako wdowce pozdrawiam
Edytowane przez blue1 dnia 10.10.2009 14:53
Do góry  
chequer
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11.10.2009 04:15
Użytkownik

Ja osobiscie jestem zdania ze taki golab powinien byc wysylany na krotkie wyscigi tez. Jak sam zauwazyles to nie sa sprintery i nie wroca jako zwyciezcy w krotkich wyscigach, niemniej jednak powinny przyzwyczaic sie do specyfiki startu w duzej ilosci golebi. Wy Koledzy wysylacie na wyscigi te same golebie co tydzien, u nas tak nie jest z racji limitu. Wysyla sie golebie tak zeby wszystkie mogly poprobowac smaku wyscigu. Pierwsze 4 wyscigi sa z tego samego miejsca ok 125km, potem nastepne 4 znowu z takiego samego miejsca z tym ze dystans jest blisko 200. Dajac takie golebie np: raz na 3 tyg juz sprawi ze on zasmakuje "co jest grane?" a dopiero jak juz wyscigi zaczna sie dluzsze to pokaze co potrafi. Ja osobiscie nawet gdybym mial szanse w takich dluzszych dystansach nie wysylalbym te same golebie co tydz. dalbym im szanse odpoczac i dawalbym co drugi tydz. Pozdro
Edytowane przez chequer dnia 11.10.2009 04:16
Do góry  
blue1
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 11.10.2009 10:05
Użytkownik

chequer u nas to znaczy gdzie?
Do góry  
chequer
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 11.10.2009 10:27
Użytkownik

W krainie Kangurow.
Do góry  
ASAN
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 11.10.2009 21:59
Użytkownik
Data rejestracji: 28.02.09

Dla mnie słowo DALEKI DYSTANS czy jak kto woli gołebie daleko dystansowe czyli te co wracają ponad 500km do 1000km takich lotow jest okolo 6 do 7 w sezonie i moim zdaniem zbudowac druzyne na kat C można szybko omijając loty majowe zaczynajac treningi w czerwcu pomijajac liste do mistrzostwa odzialu tzw w kat Ai B czyli specjalizacja tylko kat C i jestem tu na ZS niedługo ale wybrał bym z ZS trzech hodowcow zakupil mlode i jestem pewien ze po 4 latach mialbym druzyne daleko dystansową ;)

AsanWink
Do góry  
papa335
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2009 16:53
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 26.12.08

Jeżeli ktoś sie chce liczyc w ogólnej klasyfikacji to musi mieć gołębie dalekodystansowe .Niektórzy a początku lotów sa daleko ale czym loty dłuższe ty wyżej sa klasyfikowani .JA jak narzazie mam mlode gołębie i nie wiem które lecą a które nie w tym roku lotowalem 10 sztuk na 4 loty powyżej 500 i było w miarę nawet 50% konkursów na jednym locie
Do góry  
blue1
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2009 18:29
Użytkownik

właśnie prawdziwa walka o mistrzostwo zaczyna sie na dłuższych lotach
Do góry  
darek foss
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2009 21:52
Użytkownik
Data rejestracji: 02.02.08

prawdziwa walka zaczyna sie od 1 lotu bo puzniej to zapozno stracisz z krotkiego zadko odzyskasz na dlugim tym bardziej ze jest ich mniej i serie zregoly sa mniejsze hehe a co do wkladania od 1 czy na dlugi odrazu z moich doswiadczen niema ,jednej recepty ptak ma swoje predyspozycje i 1 bedzie szalal odrazu bez zadnego lotu nawet probnego na 860 ,a drugi wkladany od 1 do ostatniego bedzie tesz sie niezle spisywal i na dlugim dystansie bedzie robil konk ,niema prostej rec tak jak i niema 2 takich samych golebi,wiele dalekodystansowcow poleglo na lotach probnych i roznych krotkich tak i jak na dlugim ,dobry dalekodystansowiec potrafi wszystko zginoc na krotkim jak i zrobic konkurs idac lot w lot ,pewnie ze idzie przygotowac golebie jesli i ch posiada sie wiele to i mozna jesli garstka no to musza robic cala robote ,ale panowie teraz jusz brak dlugich dyst loty robia golebie roczne , i to caly plan ,bez jakiejs krzywdy dla nich,i strat dla hodowcy tyle odemnie Coolokok

foss d
Do góry  
blue1
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 12.10.2009 22:56
Użytkownik

tak masz racje walka o mistrzostwo zaczyna sie od pierwszego lotu chcąc sie liczyc w mistrzostwie to w tych pierwszych lotach nie można tracić a równie mocno czeba lecieć ! ale losy mistrzostwa a przynajmniej w moim oddziele rozstrzygają się właśnie na tych długich lotach i tez było tak w tym roku z krótszych lotów większość gołębi daje sobie rade ale na dłuższych trasach to już muszą być gołębie z klasą
Do góry  
speed
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 13.10.2009 07:24
Użytkownik
Data rejestracji: 26.03.09

Ja na długie loty każdego gołębia traktuję indywidualnie tzn. nie wszystkie gołębie są tak samo przygotowywane. Mój najlepszy lotnik w kat. M był wkładany od pierwszego lotu do ostatniego bez jednego tygodnia przerwy. Nie przeszkodziło mu to 2 rezy być u mnie 1 z maratonu. Z innych lotów również robił czołowe konkursy. Ale mam również gołębie, który na pierwszych lotach nic nie pokazuje, za to dopiero na 7 - setkach pokazywał na co go stać i nigdy nie zawiódł. Podałem te dwa przykłady moich gołębi aby pokazć jak różne są gołębie i sposoby ich przygotowania. Jeden koszowany był co tydzień i przygotowywany jak wszystkie inne gołębie, natomiast drugi na początku wkładany kilka razy po to by dopiero na 7 - setce crobić swoje. Także uważam, że jak przygotowywać na maratony zależy tylko indywidualnie od gołębia. Musimy znać jego możliwości i dopiero potem zadecydować jak go poprowadzić.
Do góry  
Przejdź do forum: