Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
ELEKTROLITY
gienekm81
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 01.04.2010 20:01
Użytkownik
Data rejestracji: 29.07.09

Ja do tej pory stosowałem BELGASOL i jestem zniego zadowolony, ale chce w tym sezonie zmienić na VOLAMIN jak oceniacie ten produkt.Pozdro.
Do góry  
kerim56
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 01.04.2010 21:32
Użytkownik
Data rejestracji: 06.07.09

pawelkach1 napisał/a:
kermi56 to jest twoja odpowiedz??!!jak juz piszesz post to z sensem no i czekamy na rowiniecie twojej odpowiedzi dlaczego nie zastapi?

Powyższy produkt zawiera komplet witamin niezbędnych dla dziecka powyżej 3 lat plus żelazo. Natomiast elektrolit dla gołębi to przede wszystkim: sód, potas, magnez oraz glukoza(dekstroza) i aminokwasy. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Chyba, że rozpuścisz vig... jun... w wodzie (np. ze studni) zawierającej związki sodu, potasu i magnezu. Tylko czy proporcje powyższych pierwiastków będą zachowane?
Do góry  
Tomek
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 08:00
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 20.02.07

Kerim masz rację. Można podawać gołębiom np. gastrolit ale jest on na receptę (nie wiem czemu). Są inne zestawy elektrolitów bez recepty ale uboższe składnikowo. To oczywiście leki dla ludzi ale z powodzeniem można stosować u gołębi.

Tomek
Do góry  
usunięty na wlasną prośbę
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 08:20
Użytkownik
Data rejestracji: 09.12.07

Koledzy, chciałbym skierować do Was pytanie, stosował może któryś z Was elektrolit o nazwie "Volamin", jeśli tak to jak oceniacie ten produkt....?

pozdrawiam
Do góry  
jackpoint
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 09:05
Użytkownik
Data rejestracji: 27.03.10

panowie ja nie wiem co Wy tak sie uparliscie zeby koniecznie stosowac roznego rodzaju dopalacze?czytaja to mlodzi hodowcy czesto rozpoczynajacy dopiero hodowle i tak sluchajac Was pewnie nie jeden z nich odnosi wrazenie ze bez elektrolitow odzywek itp. nic nie osiagnie
ja natomiast uwazam (zreszta tak jak bobo napisal i inni dobrzy hodowcy na zs takze wiem ze tak uwazaja) pierwsze kilka lat hodowli powinno sie poprowadzic bez zadnych dopalaczy zdrowie dobra karma naturalne odzywki i przede wszystkim ostra selekcja
dopiero jak mamy ustabilizowana hodowle tzn. kilkadziesiat sztuk mocnych sprawdzonych golebi to mozemy kombinowac i dawac im roznego rodzaju specyfiki zeby wyciagnac z nich tyle ile sie da ale na poczatku dobry material i praca z glowa nad nim a na roznego typu wynalazki przyjdzie czas
pozdrawiam
Do góry  
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 09:10
Użytkownik

Kolego Jackpoint, a czy elektrolit to dopalacz...? bo wydaje mi się, że nie, nie podaje się go przed lotem a po więc o co chodzi? czemu Ty gdy jesteś zmęczony bo duży wysiłek czy coś w tym stylu to popijach sobie powerrada czy jakies energy drinki? elektorlit ma tylko pomagać gołębiom odzyskiwać siłę po ciężkim wysiłku jakim jest lot... i przeciez gdy lot jest łatwy i przyjemny to nikt nie podaje elektrolitu;] bynajmniej takie jest moje zdanie w tym temacie

pozdrawiamSmile
Do góry  
jackpoint
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 09:26
Użytkownik

Heniu jak dobrze pamietam to juz 7 lat ptaki masz to juz pewnie cos ciekawego uchodowales takze troszke inna sprawa
wiesz ja jestem rzadko zmeczony a wiesz dlaczego?bo dbam o swoj organizm dobry sen odpowiednie jedzenie w zimie witaminy w lecie duzo warzyw podalem Ci taki prosty przyklad latwy do wyrazenia mojego toku myslenia w stosunku do golebi jezeli beda mialy odpowiednie warunki to polecimy bez elektrolity (oczywiscie mowie o poczatkach hodowli)
oczywiscie on jest potrzebny ale zrozum Heniu ze dopiero jak masz dobre golebie to warto to dawac bo co z tego jak takiemu cienkiemu bolkowi dasz elektrolit?a do selekcji dobrych ptakow potrzeba czasu
Do góry  
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 09:37
Użytkownik

hm... po części się z Tobą zgodzę, gołębie to ja mam od zawsze kolego, od póki pamięcią sięgam;]

każdy z nas ma swoje poglądy, każdy z nas dba o swoje ptaszyska jak tylko potrafi, bo żeby coś z tego było trzeba dbać, ja np. często odmawiam sobie wielu rzeczy (i dlatego sam łykam różne świństwa co stawiają na nogiGrinSmile a kupuje gołębiom, witaminki, olejki, kuracje itd... ale czasem trzeba pomóc tego ptaszkowi gdyż ten wysiłek jakim są obarczone jest niesamowity, zobacz czemu np ostatnio w Vancuwer sportowcy po każdym wyścigu np biegacze narciarscy nie piją czystej wody tylko isostary itd..? bo to regenuruje ich organizm, bo po pojedynczym wysiłku organizm sam się zregeneruje ale jeśli taki wysiłek powtarza się często, trzeba przyjmować płyny, witaminy a przecież elektrolit to nie jest nic chemicznego, zbiór witamin, cukrów itd mający na celu szybszą regenerację po wysiłku więc nie widzę przeciwwskazań by nie podawać go nawet na początku hodowli ba wychodzę z założenie, że lepiej podać elektrolit po locie niż jakiś chemiczny produkt na podwyższenie przed nim. Oczywiście elektrolity jak i inne rzeczy trzeba umieć stosować i podawać z głową by nie zaszkodzić naszym pupilom.

Jackpoint każdy z nas ma swoje zdanie, każdy z nas dąży do osiągnięcia sukcesu, nie możemy mieć wszyscy jednakowych poglądów bo było nudnie, dlatego młodym hodowcom pozostawmy wybór, niech sami zdecydują co będzie lepsze dla ich stada...

Doda, jeszcze prosty sposób na zrobienie elektrolitu... ja taki stosowałem: pudełko glukozy z versellagi za 11zł, słoik miodku i cytrynka, również można stosowac zwykłą glukozę kupioną w sklepie. Tanio i naturalnie;]

Pozdrawiam serdecznie koledzySmile
Do góry  
jackpoint
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 10:02
Użytkownik

widzisz heniu kazdy ma swoj poglad i w kazdej wypowiedzi glebiej analizujac znajdnuje sie troche prawdy wieksza lub mniejsza czesc
czy to wypowiedz mariana czy bobo z kazdej mozna wysnuc prawde chociaz to dwa osobne fronty
podales fajny przepis na elektrolit czy mozna glukoze miod i cytrynke mozna nazwac elektrloitem? niektorzy napisza ze nie ja uwazam ze mozna jak najbardziej tanio i naturalnie i takie rzeczy na poczatek hodowli wystarcza
Do góry  
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 10:10
Użytkownik

dokładnie, glukozę to dawałem tak jak oni kazali natomiast do tego na litr wody łyżka miodu i troszkę wyciśniętej cytryny...
tak robiłem i nic złego się nie działo, na pewno nie zaszkodziło a może pomogło...?

koledzy jeszcze wracając do mego pytania, jeśli ktoś ma doświadczenia związane z volaminem to będę bardzo wdzięczny z informacje

pozdrawiam serdecznie
Do góry  
Bartlomiej Debski
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 13:54
Użytkownik
Data rejestracji: 26.03.09

http://www.brieft...pl-167.pdf

Polecam do przeczytania wywiad z Gerry, może nie o elektrolicie ale o różnego rodzaju medykamentach
Do góry  
maja1975
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 18:26
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 17.04.09

witam koledzy !!!!!w jednym z artykułów wyczytałem,że niektórzy hodowcy sporządzają płyn izotoniczny z naturalnych składników tj:
z cukru, soli, gorącej i zimnej wody oraz soku z cytryny!!!!!czy taki płyn może zastąpić elektrolity??????czy ktoś stosuje lub stosował taki płyn własnej produkcji i jakie były efekty???????proszę o szczere odpowiedzi!!!!!pozdrawiam!!!!Buźki

każda metoda jest dobra, która prowadzi do sukcesu!!!Piesek
Do góry  
witek67
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 21:33
Użytkownik
Data rejestracji: 17.02.09

płyn izotoniczny-2-3 łyżki miodu,2 łyżki soku z cytryny,łyżeczka soli to jest na litr wody przegotowanej w tamtym sezonie stosowałem po przylocie ,efekty-jakie po elektrolicie ze sklepu takie i po tej miksturze mówię o efekcie wizualnym.pz.
Do góry  
jankes2
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 02.04.2010 23:45
Użytkownik
Data rejestracji: 16.12.07

witam ,kazdy ma swój sposób prowadzenia hodowli i jesli wiedzie do zamierznych celow ,niech tak postepuje ,ja podaje Belgasol i moge go polecic,stosowanie po locie ,ale wskazane jest podanie na 2 dni przed ciezkim ,lub dalekim loteM.Podawanie elektrolitow to pomoc w regeneracji gospodarki wodnej organizmu.Przy uprawianiu sportu wyczynowego ,a takim jest nasze hobby uwazam podawanie elektrolitow za nieodzowne.pozdrawiam
Do góry  
sylwek
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 03.04.2010 07:41
Awatar

Administrator
Data rejestracji: 05.11.06

Ja w tym roku będę testował elektrolit z Naturala- po pierwsze zawiera wyłącznie elektrolity, glukozę można podawać osobno, po drugie jest w proszku i sądze że ma to duże znaczenie jeśli chodzi o trwałość produktu.
Do góry  
piotr2
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 03.04.2010 11:54
Użytkownik
Data rejestracji: 16.03.09

sylwek napisał/a:
Ja w tym roku będę testował elektrolit z Naturala- po pierwsze zawiera wyłącznie elektrolity, glukozę można podawać osobno, po drugie jest w proszku i sądze że ma to duże znaczenie jeśli chodzi o trwałość produktu.

sylwek chodzi ci o natural elektrolit?
Do góry  
jackpoint
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 03.04.2010 12:13
Użytkownik

Piotr Natural to jest taka firma produkuje min.elektrolity o ten elektrolit Sylwkowi chodzilo
Do góry  
lose
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 03.04.2010 23:18
Użytkownik
Data rejestracji: 17.11.08

elektrolit dobra rzecz, po czy przed nie zaszkodzi, a raczej pomoże jednak to tylko jeden z elementów i powiedziałbym że nie najistotniejszy.
Do góry  
piotr2
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2010 09:50
Użytkownik
Data rejestracji: 16.03.09

jackpoint napisał/a:
Piotr Natural to jest taka firma produkuje min.elektrolity o ten elektrolit Sylwkowi chodzilo

kolego jack wiem ze to taka firma ,tylko pytałem czy chodzi o ten elektrolit.
pozdro
Do góry  
bobo1315
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2010 14:18
Użytkownik
Data rejestracji: 24.02.09

jankes2 napisał/a:
witam ,kazdy ma swój sposób prowadzenia hodowli i jesli wiedzie do zamierznych celow ,niech tak postepuje ,ja podaje Belgasol i moge go polecic,stosowanie po locie ,ale wskazane jest podanie na 2 dni przed ciezkim ,lub dalekim loteM.Podawanie elektrolitow to pomoc w regeneracji gospodarki wodnej organizmu.Przy uprawianiu sportu wyczynowego ,a takim jest nasze hobby uwazam podawanie elektrolitow za nieodzowne.pozdrawiam
jankes2 wszystko ok ... tylko gołab to nie wielbłąd podawanie przed lotem ... 2..!! dni mija sie z celem napewno nie zaszkodzi ale mało pomorze no chyba ze ich bedziesz ganiał w koło gołebnika , na loty długie gołebie jada duzo wczesniej w trase jak na loty krótkie czy srednie , elektrolit oprucz , wymienionych tu zalet dzałania , ma taką funkcje nazwe to po swojemu bo naukowo mam problem to okreslic -- ,,, ułatwienie przekazywania nosników energ. i jak by to okreslic?....- ,, wstrzymuje wode w organizmie '' tak mniej wiecej ale nie dosłownie , praca serca ,skurcze miesni .. wiec podawanie go w dniu koszowania jest bardziej realna tak sadze 2-dni przed lotem morzna podawac srodki energetyczne magazynujace energie przed lotem a jesli juz chcemy uzywac przed lotem elektrolitów róbmy to jak nalezy , niechce sie tu wymadrzac broń Boże , ale wiesz mi nie latam zle na lotach dłuższych a i nie chowam gołebi od wczoraj , jeszcze jedno elektrolit a elektrolit wbrew tej samej nazwie to nie to samo przed lotem nie wszystkie sa skuteczne , natomiast elektrolit z naturala jest bardzo ,, ubugi'' i przed lotem niema sesu go stosowac napewno nie zaszkodzi ale... , jest natomiast dobry po locie w połaczeniu z glukoza , stosowałem go po locie z glukaC - glukoza z wit. c i jestem zadowolony , a przed lotem elek. w płynie pozd , a jeszcze jedno zaleta elekt. w płynie jest to ze mozemy go stosowac tez na karme , jesli ktos jest tej zasady ze w dniu koszowania czysta woda, -( co prz dzisiejszym tepie tego sportu jest to raczej ,, czysta głupota '' )
Edytowane przez bobo1315 dnia 04.04.2010 14:35
Do góry  
Przejdź do forum: